Blog

Park w zimowej odsłonie

Przypominamy, że spacer w koronach drzew, wieża widokowa i park linowy są już zamknięte (otwarcie na wiosnę). Duże modele motyli i ważek są zdjęte. Teren parku jest otwarty i ogólnodostępny, dlatego cały czas jednak można spacerować po parku, korzystać z wiat edukacyjnych i urządzeń do zabawy.

2020

Ten dziwny rok dobiega końca. Mimo wielu przeciwności, Park Dolina Wkry był w okresie wiosenno-letnio-jesiennym otwarty. Nasi goście mogli korzystać z naszych atrakcji, a dodatkowo odbywały się między innymi warsztaty przyrodnicze i kreatywne. Miejmy nadzieję, że w Nowym Roku 2021 będziemy mogli się znów spotkać w Parku Dolina Wkry!

Przyrodniczy Kalendarz Adwentowy

Adwent to czas przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Różnego rodzaju kalendarze proponują pieczenie pierniczków czy śpiewanie kolęd. W tym roku warto jednak także wyjść z domu i zrobić coś w lesie, parku albo ogrodzie. Przygotowaliśmy krótkie zadania na każdy dzień Adwentu, które zmobilizują do wyjścia na zewnątrz. Czasem trzeba będzie coś znaleźć, innym razem…
Czytaj więcej

Jesienno-zimowa hibernacja

Nadszedł już czas na jesienno-zimową hibernację. Spacer w koronach drzew, wieża widokowa i park linowy są już zamknięte (otwarcie na wiosnę). Duże modele motyli i ważek są zdjęte. Teren parku jest otwarty i ogólnodostępny, dlatego cały czas jednak można spacerować po parku, korzystać z wiat edukacyjnych i urządzeń do zabawy.