FAQ

 1. Jaki jest koszt parkingu przy Parku Dolina Wkry?

Samochód osobowy pierwsze 3 godziny są po 7 zł, każda następna rozpoczęta godzina 2 zł. Czas na wyjazd z parkingu po opłaceniu biletu to 30 min. Przy opuszczaniu parkingu należy opłacić bilet w kasie samoobsługowej lub dokonać płatności kartą przy szlabanie wyjazdowym.

 1. Czy za wstęp do Parku pobierane są opłaty?

Wstęp do Parku Dolina Wkry jest bezpłatny, a teren Parku jest dostępny przez cały rok. Opłaty pobierane są jedynie za korzystanie z parku linowego, wypożyczenie rowerów i kasków, zjazd tyrolski, ściankę wspinaczkową, plac zabaw „Wiking”, spacer w koronach drzew i wieżę widokową oraz miejsce na ognisko. Aktualny cennik znajduje się w kasie przy parku linowym.

 1. Gdzie kupić bilet na spacer w koronach drzew i wieżę widokową?

Bilety na spacer w koronach drzew (9 zł/osoba, dzieci do 3 r.ż. – bezpłatnie), na wieżę widokową (9 zł/osoba, dzieci do 3 r.ż. – bezpłatnie), jak również pakiet tj. spacer + wieża (16 zł/osoba, dzieci do 3 r.ż. – bezpłatnie) można kupić w kasie przy parku linowym lub w sklepiku znajdującym się na polanie leśnej z wiklinowymi zwierzętami. Płatności można dokonać zarówno kartą jak i gotówką. Zdarzają się jednak, niezależne od nas, awarie terminali dlatego dobrze mieć przy sobie gotówkę. Aktualny cennik znajduje się w kasie przy parku linowym. Można również zakupić bilety wcześniej online. Link do strony: https://bilety.pomiechowek.pl:8443/ParkDolinyWkry/mvc/pl   

 1. Jak dojść do kładki tj. spaceru w koronach drzew i wieży widokowej?

Trzeba minąć park linowy i iść prosto do małego ronda z wierzbą. Witacz „Park Dolina Wkry w Pomiechówku” i tabliczki kierunkowe poinformują gdzie się dalej kierować: prawa strona – spacer w koronach drzew, lewa strona – wieża widokowa. Bilety na spacer w koronach drzew i wieżę widokową do nabycia w kasie przy parku linowym lub w sklepiku zlokalizowanym na leśnej polanie (opis w punkcie 3).

 1. Czy na teren parku można przyjść z psem?

Tak, pies powinien być jednak na smyczy i mieć założony kaganiec. Należy również po nim posprzątać.

 1. Czy na terenie parku można poruszać się rowerem?

Tak, ale trzeba zachować szczególną ostrożność przejeżdżając obok pieszych. Funkcjonuje też wypożyczalnia rowerów zlokalizowana przy parku linowym.

 1. Czy na terenie parku są toalety?

Tak, są toalety przenośne, dwie są usytuowane przy parku linowym i dwie znajdują się na polanie z wiklinowymi zwierzętami.

 1. Czy na terenie parku jest restauracja/lody, itp.?

Nie, na terenie parku nie ma punktów gastronomicznych. Punkty tego typu znajdują się przy ul. Nasielskiej oraz ul. Modlińskiej. W sklepiku na polanie można zakupić jedynie napoje oraz drobne przekąski, typu baton. Park jest częścią lasu, znajduje się na terenie Nadleśnictwa Jabłonna, w związku z tym nie mogą funkcjonować tam punkty gastronomiczne.

 1. Gdzie można kupić pamiątki z Parku Dolina Wkry?

Pamiątki, napoje oraz drobne przekąski można kupić w sklepiku znajdującym się na polanie leśnej z wiklinowymi zwierzętami. Płatności można dokonać, zarówno kartą, jak i gotówką. Zdarzają się jednak, niezależne od nas, awarie terminali, dlatego dobrze mieć przy sobie gotówkę.

 1. Gdzie jest bankomat?

Bankomat Banku Spółdzielczego znajduje się w Pomiechówku przy ul. Szkolnej 2.

 1. Czy istnieje możliwość organizacji urodzin, ogniska lub zajęć edukacyjnych?

Tak, istnieje możliwość zorganizowania różnego rodzaju pobytów, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych np. urodzin tematycznych, małych spotkań integracyjnych, ognisk integracyjnych, gier terenowych czy indywidualnych bądź grupowych zajęć typu warsztaty rękodzieła. Obecnie nie odbywają się zajęcia edukacyjne. Należy jednak pamiętać, że Park Dolina Wkry znajduje się na terenie lasów, dlatego też nie ma możliwości organizacji masowych, głośnych wydarzeń i imprez.