Wydawnictwa

Książka o historii gminy Pomiechówek „Osiem wieków w dolinie Wkry” autorstwa dr Piotra Oleńczaka,  to wydawnictwo prezentujące dzieje gminy wpisane w historię świata. Możemy tam znaleźć opisy ważnych bitew oraz innych działań wojennych przetaczających się przez teren gminy i jej okolic. Zainteresowani dziejami mieszkańców doliny Wkry, znajdą tu wiele informacji o tym, jak rozwijała się miejscowość, jaki wpływ miała na jej rozwój budowa Twierdzy Modlin. Książkę można nabyć w Bibliotece Publicznej Gminy Pomiechówek ul Kilińskiego 1 oraz w sklepiku, na polanie Parku Dolina Wkry.

Mapa Parku Dolina Wkry z grą planszową. Mapa jest dwustronna. Jedna strona dokładnie opisuje teren części edukacyjnej Parku Dolina Wkry, wszystkie ważne elementy Parku służące edukacji oraz zabawie. Drugą stronę mapy stanowi gra planszowa, uwzględniająca miejsca w Parku. Mapa posłuży jako przewodnik po Parku, będzie doskonałą pamiątką dla odwiedzających miejsce oraz przywoła wspomnienia z pobytu w Parku podczas korzystania z gry planszowej. Dostępna jest w sklepiku na terenie Parku Dolina Wkry. Dodatkowo, dla odwiedzających Park, do dyspozycji jest mała wersja mapy A4, w formie „zrywki.

Rewers mapy z grą planszową
Okładka mapy – przód
Okładka mapy – tył

Mapa topograficzna gminy Pomiechówek została wydana wiosną 2022 roku. Mapa daje pełny obraz gminy i wszystkiego, co znajduje się w jej granicach. Na szczególną uwagę zasługuje rewers mapy z bogatymi opisami miejscowych atrakcji, od zabytkowych miejsc i obiektów po nowoczesne kompleksy, w których można bawić się i odpoczywać. Bez względu na to, czy jest się mieszkańcem, czy turysta, warto mieć to wydawnictwo, żeby wiedzieć, jak poruszać się w granicach naszej gminy. Mapa do kupienia w kasie i sklepiku w Parku Dolina Wkry.