Tereny rekreacyjne

Kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Sportowej

Teren znajduje się przy ulicy Sportowej w Pomiechówku, niedaleko drogi 62. Do dyspozycji jest ogrodzone boisko do piłki nożnej, siłownia zewnętrzna, duży plac zabaw z wydzielonym miejscem do jazdy na rolkach i desce. Na terenie placu znajdują się ławeczki, na których można posiedzieć i miejsca zadaszone, gdzie można spożyć posiłek. Kompleks położony jest po obu stronach ulicy i zajmuje dużą powierzchnię, dzięki czemu mogą się tam odbywać imprezy gminne. Tradycją stało się organizowanie na terenie tego kompleksu gminnego Dnia Dziecka z wieloma atrakcjami. Zwykle odbywa  w ostatni weekend maja lub pierwszy weekend czerwca.

Kompleks rekreacyjny z bulwarem w Pomiechowie

Jest to teren rekreacyjny z placem zabaw, siłownią zewnętrzną, altanami i dużą zagospodarowaną plażą z boiskiem do siatkówki znajdujący się przy ulicy Bałtyckiej w Pomiechowie. Cały obszar jest malowniczo położony wśród zieleni nad Wkrą. Atrakcją miejsca są altanki z hamakami oraz miejscami do siedzenia przy stolikach oraz zamontowane na stałe grille. Wzdłuż rzeki, na wale ciągnie się bulwar z pięknym widokiem na rzekę oraz most kolejowy, którym można pospacerować, pojeździć na rowerze i rolkach. 

Kompleks sportowo-rekreacyjny w Kosewku

Obok kładki w Kosewku, nad Wkrą znajduje się kolejny teren do aktywnego spędzania czasu na powietrzu. Do dyspozycji jest ogrodzone boisko do gry w piłkę, plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz plaża latem tętniąca życiem. Chętnie spędzają tu czas mieszkańcy i letnicy. Obok kompleksu znajduje się kładka pieszo-rowerowa, dzięki której można przedostać się na drugi brzeg Wkry. Stał tam jeszcze do lat 80. ostatni młyn na Wkrze. Pozostałości po dawnej przeprawie i młynie tworzą niewielki stopień wodny, co urozmaica nurt rzeki i jest wyzwaniem dla licznie przepływających latem kajaków. Obok kompleksu przebiegają trzy szlaki piesze: zielony niebieski i żółty. Z kładki rozciąga się malowniczy widok na Wkrę, której około kilometrowy odcinek należy do Rezerwatu Dolina Wkry.

Promenada w Pomiechówku

Promenada znajduje się obok mostu drogowego w Pomiechówku. Jest to miejsce z ławeczkami i bogato wyposażoną siłownią zewnętrzną. Można tu odpocząć lub aktywnie spędzić czas. Promenada wykorzystuje malowniczy widok na Wkrę, która dopływa do Pomiechówka. Poniżej znajduje się popularna plaża. W 2022 roku, została otwarta kładka pieszo-rowerowa, przebiegająca równolegle do mostu drogowego. Dzięki niej można bezpiecznie przedostać się na druga stronę rzeki, na przykład na plażę między mostami oraz obserwować rzekę.

Plaża między mostami w centrum Pomiechówka

Latem 2022 roku, pomiędzy mostem kolejowym i drogowym w Pomiechówku, powstała nowa, piaszczysta plaża, przyjazna szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi. Plaża została usypana tak, aby wejście do rzeki było łagodne i płytkie. Została ograniczona chodnikiem, który oddziela plażę od parkingu i prowadzi pod most kolejowy. W przyszłości połączy się z kompleksem w Pomiechowie tworząc ciąg spacerowy.

Tężnia solankowa

Jest to obiekt, który został otwarty w samym centrum Pomiechówka, w czerwcu 2022 roku. Znajduje się w niewielkim parku obok Urzędu Gminy. Jest to miejsce wypoczynku, gdzie mieści się także niewielka fontanna oraz mini plac zabaw dla dzieci. Tężnia solankowa działa jak ogromny filtr. Pomaga w profilaktyce i schorzeń górnych dróg oddechowych i ogólnym wyczerpaniu organizmu. Badania mówią, że oddychanie w jej otoczeniu przez godzinę odpowiada trzem dniom spędzonym nad morzem. Brzmi wspaniale, trzeba jednak uważać z nadmiernym korzystaniem, szczególnie przy dolegliwościach związanych z układem krążenia, jak nadcisnienie i chorobami nowotworowymi.