Akcja Sprzątanie świata Polska 2019

Park Dolina Wkry włącza się do akcji „Sprzątanie świata – Polska 2019” organizowanej przez Fundacja Nasza Ziemia. Ścieżka przyrodnicza to teren otwarty i ogólnodostępny. Od zeszłej jesieni, kiedy nastąpiło otwarcie ścieżki, miejsce to odwiedziło bardzo dużo osób. Niestety nie wszyscy korzystają z koszy na śmieci ustawionych w wielu miejscach. Chcemy jednak, by to miejsce było czyste i każdy mógł cieszyć się z przebywania w pięknych okolicznościach przyrody.

Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Chcemy zachęcić wszystkich do zastanowienia się nad ilością śmieci przez nas wytwarzanych oraz do tego, co się z tymi odpadami później dzieje. Poprzez warsztat czerpania papieru chcemy także pokazać, że z niepotrzebnej makulatury można stworzyć coś nowego – papier czerpany, który może być między innymi obrazem, papeterią, okładką do zeszytu.

Zapraszamy do włączenia się do naszej akcji. Plan działań:
11.00 – zbiórka przy parku linowym, przywitanie uczestników, rozdanie worków i rękawic oraz podział na rewiry sprzątania.
12.00 – zbiórka przy sklepiku na polanie. Podsumowanie sprzątania i rozpoczęcie warsztatów czerpania papieru oraz jego ozdabiania.
13.00 – ognisko dla uczestników (prowiant prosimy zabrać ze sobą) oraz gry i zabawy ekologiczne dla najmłodszych.